Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team) w pięknym stylu zwyciężyła w wyścigu na dystansie sprinterskim podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia! Drugie miejsce zajęła Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC Triathlon Team), a trzecia była Natalia Rypel (Tridivision).

750 metrów pływania w rozburzonym Morzu Bałtyckim było dziś sporym wyzwaniem dla zawodników i zawodniczek. Następnym etapem rywalizacji był 20 kilometrowy odcinek kolarski, a na koniec do pokonania było 5 km biegu.

W wyścigu mężczyzn w barwach GVT BMC Triathlon Team wystartował Maciej Chmura. Po pływaniu Maciek zajmował trzecie miejsce, ale niestety na trasie rowerowej zaliczył kraksę. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale stracony czas pozbawił go okazji na walkę o podium. Na mecie ostatecznie zajął 4 miejsce. Wygrał Piotr Ławicki (MKS Polkowice).

W wyścigu Pań świetną dyspozycję zaprezentowały zawodniczki GVT BMC Triathlon Team. Od początku do końca prowadziła Paulina Klimas, która po etapie kolarskim miała ponad 4 minuty przewagi nad rywalkami. Świetny bieg zaliczyła powracająca po kontuzji do rywalizacji Aleksandra Jędrzejewska. Po rowerze była czwarta, a na mecie była już druga! Wygrała Paulina Klimas. Trzecie miejsce zajęła Natalia Rypel (Tridvision).

Już jutro, czyli w niedzielę zostanie rozegrany wyścig na dystansie połowy Ironmana.