Robert Wilkowiecki zajął dziesiąte miejsce w silnie obsadzonym wyścigu Enea Ironman 70.3 Gdynia. Zawodnik GVT BMC Triathlon Team  został najlepszym Polakiem w tegorocznej imprezie.

1900 metrów pływania w Bałtyku, 90 kilometrów na rowerze przez najbardziej malownicze rejony Kaszub i półmaraton przez samo serce Gdyni. Taką trasę zaproponowali zawodnikom organizatorzy tegorocznej odsłony Enea Ironman 70.3 Gdynia. Na starcie stanęła rekordowa liczba 50 zawodników i zawodniczek w kategorii PRO. Największą gwiazdą zawodów był Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski – Jan Frodeno.

Najlepszym zawodnikiem GVT BMC Triathlon Team w kategorii PRO był Robert Wilkowiecki. Mistrz Polski na dystansie średnim zajął 10 miejsce z wynikiem 3:54:45. Zwyciężył Jan Frodeno przed Mauricem Clave oraz Mikiem Taagholtem.

Zawodów niestety nie ukończyli Paulina Kotfica, Tomasz Brembor i Sergiy Kurochkin.