Łukasz Kalaszczyński (GVT BMC Triathlon Team) przed własną publicznością w Płocku – został triumfatorem ostatniej edycji tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 IM. Na najniższym stopniu podium stanął Robert Wilkowiecki (GVT BMC Triathlon Team).

Rywalizacja w Płocku kończyła zmagania w pięcioetapowym cyklu Garmin Iron Triathlon. Do klasyfikacji generalnej liczyły się cztery najlepsze starty. Z grona zawodników GVT BMC Triathlon Team o czołową trójkę „generalki” walczyli: Robert Wilkowiecki i Mateusz Petelski.

Najszybciej 950 metrów pływania pokonał Robert Wilkowiecki, który na rower wyruszył z przewagą minuty nad Marcinem Ławickim (MKS Polkowice CCC Sprandi Polkowice). Ławicki zbliżał się do Wilkowieckiego, ale coraz bliżej był również Łukasz Kalaszczyński. O wszystkim rozstrzygnął 10,5 kilometrowy bieg. Kalaszczyński niesiony dopingiem swoich lokalnych kibiców z Płocka, pobiegł najszybciej i na mecie uzyskał 42 sekundy przewagi nad Marcinem Ławickim – triumfatorem klasyfikacji generalnej. Na najniższym stopniu podium pojawił się Robert Wilkowiecki, który przypieczętował trzecie miejsce w całym cyklu. W „generalce” rozdzielił ich Maciej Bodnar (Airbike Armexim Tri Team / MBC Team). W Płocku uplasował się tuż za podium.

Dziewiąty na mecie w Płocku był Mateusz Petelski, który w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.