Drużyna GVT BMC Triathlon Team melduje gotowość przed Enea Ironman 70.3 Gdynia! Już w najbliższy weekend (10-11 sierpnia) siedmiu zawodników kategorii PRO oraz kilkudziesięciu age-group’erów pojawi się na starcie najbardziej prestiżowej imprezy triathlonowej w Polsce.

Jan Frodeno to bez wątpienia największa gwiazda tegorocznej odsłony Enea Ironman 70.3 Gdynia. Mistrz Olimpijski i dwukrotny Mistrz Świata Ironman do Gdyni przyjeżdża po raz pierwszy w karierze i z pewnością jest faworytem numer jeden do zwycięstwa. Na liście startowej znajduje się rekordowa liczba 70 zawodników i zawodniczek z kategorii PRO.

W tym gronie znajduje się czwórka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Paulina Kotfica, Sergiey Kurochkin, Tomasz Brembor i Robert Wilkowiecki. Paulina do Gdyni wraca po kilkuletniej przerwie, a wspomnienia z tego startu z pewnością wywołują uśmiech na jej twarzy. W 2015 roku, kiedy Ironman po raz pierwszy zawitał do Polski – Paulina zajęła drugie miejsce. Obecny sezon jest dla niej pierwszym po przerwie na macierzyństwo, ale mimo tego wygrała już Triathlon Mietków, Lotto Triathlon Energy w Chełm, zdobyła złoty medal w sztafecie mix na Mistrzostwach Polski, a w Ironman 5150 Warsaw była druga.

Sergiej, Tomasz i Robert przeżywają aktualnie jeden ze swoich najlepszych sezonów. Sergiej wygrał już Mistrzostwa Ukrainy w duathlonie i Mistrzostwa Ukrainy w triathlonie na dystansie olimpijskim oraz Ironman 5150 Warsaw. Robert zdobył Mistrzostwo Polski na dystansie średnim i wygrał m.in Triathlon Mietków, Enea Triathlon Bydgoszcz oraz Lotto Triathlon Energy w Chełmży. Tomek wywalczył trzy medale Mistrzostw Polski (na dystansie średnim, sprinterskim i sztafecie mix). Dodatkowo triumfował m.in w Garmin Iron Triathlon w Płocku i w Lotto Triathlon Energy w Chełmży.

W rywalizacji age-group wystartuje mistrz Polski w swojej kategorii na dystansie 70.3 – Michał Rajca, który w minioną niedzielę zajął czwarte miejsce w Norseman Extreme Triathlon.

„Enea Ironman 70.3 Gdynia to dla nas najważniejszy start w sezonie. Od dwóch lat nasi zawodnicy walczą z najlepszymi zawodnikami na świecie o miejsca w czołowej dziesiątce. Tegoroczna edycja zapowiada się na najsilniej obsadzoną w historii, a listę startową otwiera Jan Frodeno. Cieszę się, że nasi zawodnicy mogą konfrontować się z najwyższym poziomem na świecie i to w dodatku w Polsce. Sergiej Kurochkin pokazał już na Ironman 5150 Warsaw, że potrafi wygrywać z rywalami ze światowej czołówki. W bardzo dobrej formie są również Robert Wilkowiecki, który w tym roku wygrał Mistrzostwa Polski na połówce, a Tomek Brembor przed rokiem w Gdyni był najszybszym z Polaków. Pierwszy start od dwóch lat na połówce zaliczy Paulina Kotfica i jesteśmy ciekawi, jak spisze się na tle zawodniczek zza granicy”, powiedział trener i dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon TeamZbigniew Gucwa.

Ponadto w sobotę na trasie Enea Ironman 70.3 Gdynia zostanie rozegrany wyścig na dystansie sprinterskim. Wystąpią w nim: Aleksandra Jędrzejewska, dla której po złamaniu ręki i operacji będzie to drugi start w sezonie, Paulina Klimas oraz przygotowujący się do Mistrzostw Polski na dystansie Ironman – Maciej Chmura.

„Paulina Klimas jest rekordzistką trasy sprintu w Gdyni i myślę, że w tym roku będzie chciała poprawić swój wynik. Cieszę się, że w zawodach wystartuje Ola Jędrzejewska. Jej kontuzja z początku roku początkowo wskazywała na to, że cały sezon będzie skreślony. Jednak proces gojenia po operacji i rehabilitacja przebiegły bardzo sprawnie, dzięki temu Ola może się już ścigać. Jej forma z pewnością jest daleka od ideału, ale wyścig w Gdyni pozytywnie wpłynie na jej psychikę. Trzymamy również kciuki za naszych amatorów. W Gdyni wystartują m.in: wracająca po macierzyństwie Ewelina Szabelska, Julita Sikora, Artur Pupka, Jarek Świątek, Łukasz Malaczewski, Marcin Tomczak, Michał Nawracaj i Dariusz Grondziewski. Łącznie około 40 zawodników GVT w kategorii age-group – zarówno na sprincie, jak i na połówce będą walczyć o swoje życiówki „, dodał.