Trzy medale Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim wywalczyli zawodnicy GVT BMC – AZS AWF Katowice podczas minionego weekendu. Krajowy czempionat odbył się w Kraśniku.

Wyczyn Tomasza Brembora

Elita kobiet i mężczyzn do pokonania miała 1500 metrów pływania, 40 kilometrów trasy kolarskiej i 10 kilometrów biegu w bardzo wymagających warunkach atmosferycznych. Niska temperatura powietrza, wiatr i przede wszystkim opady deszczu – to najwięksi przeciwnicy uczestników Mistrzostw Polski w Kraśniku.

W rywalizacji mężczyzn najlepiej poradził sobie Michał Oliwa (AZS AWF Katowice), który wywalczył mistrzowski tytuł przed Tomaszem Bremborem (GVT BMC – AZS AWF Katowice), a brązowy medal zawisł na szyi Kacpra Stępniaka (UKS Tri-Team Rumia). Warto zaznaczyć, że Tomasz Brembor dzień wcześniej w Augustowie wygrał ostatnią edycję tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon!

Dziesiąte miejsce zajął Maciej Chmura (GVT BMC – AZS AWF Katowice), a Robert Wilkowiecki (GVT BMC – AZS AWF Katowice) był szesnasty.

Paulina Klimas wciąż na podium

Swoją obecność w ścisłej czołówce polskiego triathlonu zaznaczyła ponownie Paulina Klimas (GVT BMC – AZS AWF Katowice). Ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski elity – tym razem musiała zadowolić się brązowym medalem. Srebro zdobyła Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk – Smaruj na Trening Team), a zawody ponownie wygrała Agnieszka Jerzyk (Real 64-Sto Leszno). Paulina Klimas w klasyfikacji młodzieżowej zdobyła srebrny medal.

Jestem bardzo zadowolony z wyników jakie udało nam się osiągnąć w Kraśniku. Trzy zdobyte medale są dla nas niezwykle cenne, ponieważ plaga kontuzji w tym sezonie mocno wykruszyła nasz skład. Paulina i Tomek udowodnili, że ich ciężka praca nie poszła na marne i na najważniejszej imprezie potrafią dać z siebie wszystko. Tym razem rywale byli lepsi, ale na tym polega sport. Ogromny szacunek dla Tomka, który moim zdaniem dokonał czegoś niesamowitego. Zwycięstwo podczas Garmin Iron Triathlon w Sobotę z czasem 1:55 na „ćwiartce”, a dzień później srebro Mistrzostw Polski – mam nadzieję, że będzie to dla niego kolejna dodatkowa porcja motywacji do dalszej pracy. Cieszę się również z dobrych wyników zawodników age-group oraz ze zwycięstwa naszej sztafety. To był dla nas bardzo udany dzień – powiedział dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team, Zbigniew Gucwa.

W rywalizacji zawodników age-group – Piotr Jackowiak (GVT BMC Triathlon Team) wywalczył szóste miejsce w kategorii M30, a Łukasz Wagemann (GVT BMC Triathlon Team) w M35 był siedemnasty.

Wyścig sztafet wprowadził również sporo emocji. Triumfował w nim zespół GVT BMC Triathlon Team w składzie: Katarzyna Żołnowska, Bartosz Weron i Marcin Tomczak.