Drugie miejsce Aleksandry Jędrzejewskiej w wyścigu na dystansie 1/2 IM i brązowy medal Pauliny Klimas w mistrzostwach Polski U-23 na dystansie sprinterskim – to najlepsze wyniki zawodników GVT BMC – AZS AWF Katowice podczas Triathlonu Susz.

Sobotnie sprinty:

W rywalizacji elity kobiet na dystansie sprinterskim – Paulina Klimas (GVT BMC – AZS AWF Katowice) wywalczyła piąte miejsce. Wygrała Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk) przed Marią Cześnik (Profi Team) oraz Magdaleną Sudak (G-8 Bielany). Paulina wywalczyła jednocześnie brązowy medal mistrzostw Polski w klasyfikacji młodzieżowców.

Ścigający się po południu Panowie, musieli zmierzyć się z bardzo ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Silne opady deszczu i bardzo mocny wiatr skutecznie wyeliminował kilku zawodników z rywalizacji. Jednym z nich był Robert Wilkowiecki (GVT BMC – AZS AWF Katowice). Ostatecznie złoty medal wywalczył Michał Oliwa (AZS AWF Katowice) przed Kacprem Stępniakiem (UKS Tri-Team Rumia) oraz Tomaszem Marcinkiem (AZS AWF Katowice). Piąte miejsce zajął Tomasz Brembor (GVT BMC – AZS AWF Katowice).

W sobotę rozegrano również mistrzostwa Polski age-group na dystansie sprinterskim. Trzecie miejsce w kategorii M30 wywalczył Marcin Tomczak (GVT BMC Triathlon Team), a w K45 Julita Sikora (GVT BMC Triathlon Team) zdobyła tytuł mistrzyni Polski! Artur Pupka (GVT BMC Triathlon Team) w M50 był szósty.

Niedzielna połówka:

Do ścigania na dystansie 1/2 IM przystąpiła dwójka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Aleksandra Jedrzejewska oraz Maciej Chmura. Pogoda ponownie nie rozpieszczała. W momencie startu temperatura powietrza oscylowała w granicach 11 stopni. Najtwardsi tego dnia okazali się zawodnicy z Ukrainy. Wygrał Sergiy Kurochkin przed Viktorem Zyemtsevem, a trzeci był Paweł Najmowicz. Maciej Chmura zajął ósme miejsce.

W wyścigu Pań, Ewa Komander (Zaksa) na początku odcinka kolarskiego odjechała od swoich rywalek i stopniowo budowała olbrzymią przewagę. Wychodząc na bieg miała niecałe 13 minut przewagi nad Aleksandrą Jędrzejewską, ale na trasie półmaratonu zawodniczka GVT BMC Triathlon Team w błyskawicznym czasie odrabiała straty. Ostatecznie nie udało jej się dogonić Ewy Komander, ale różnica na mecie zmalała do czterech i pół minuty. Trzecie miejsce zajęła Magdalena Lenz (Tri Starogard Gdański).