Filozofia drużyny

Celem GVT BMC Triathlon Team jest zapewnienie jak najlepszych warunków czołowym zawodnikom z naszego „krajowego podwórka”. W naszym składzie znajdują się zarówno medaliści Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, jak i doświadczeni zawodnicy reprezentujący kraj na międzynarodowych zawodach rangi mistrzowskiej. Drużyna działa od początku 2017 roku i na swoim koncie ma olbrzymie sukcesy.
Obecnie triathlon to nie tylko rywalizacja na najwyższym szczeblu i w najważniejszych imprezach na świecie. Nie zapominamy o sporcie amatorskim i co roku wspieramy kilku czołowych age-grouperów.
Ponadto pod „nasze skrzydła” trafił Tomasz Łyko. Tomek to wyróżniający się para-kolarz, który w sezonie 2016 zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy. Wykorzystujemy zasoby merytoryczne, logistykę i sprzęt grupy GVT BMC Triathlon Team, by pomóc mu w dalszym rozwoju sportowej kariery.
Osoby współtworzące projekt GVT BMC wywodzą się z kolarstwa i w swojej dotychczasowej karierze nauczone były pracy w grupie. Korzyści płynące z tego rodzaju prowadzenia drużyny sportowej przekazujemy triathlonistom – mając świadomość, że jest to sport całkowicie indywidualny. Z „siły grupy” chcemy wykrzesać najlepsze elementy, które przełożą się na rozwój naszych zawodników oraz dobre wyniki sportowe.
Wszyscy zawodnicy objęci są programem monitoringu organizmów i progresu sportowego. Koordynatorem sztabu medycznego jest profesor Artur Pupka, który do swojej dyspozycji ma dwóch fizjoterapeutów – Tomasza Niedźwiedzkiego i Bartosza Pajora. Zawodnicy przechodzą cykliczne badania wydolnościowe w Centrum Diagnostyki Sportowej Sportslab.
Wszyscy zawodnicy GVT BMC Triathlon Team są objęci planami treningowymi przez firmę Gucwa Velo Trainer. W skład trenerski wchodzą: Zbigniew Gucwa, Michał Stasiaczek, Konrad Czajkowski i Michał Buczek. Monitorowanie postępów pracy danego zawodnika odbywa się przez platformę TraningPeaks.

Szwajcarska technologia

 

Głównym partnerem technicznym GVT BMC Triathlon Team jest marka BMC Switzerland. Nasi zawodnicy mają do dyspozycji najlepszy sprzęt na świecie, projektowany i tworzony z wykorzystaniem innowacyjnych metod produkcyjnych.

W trakcie sezonu startowego zawodników GVT BMC Triathlon Team będzie można zobaczyć na rowerach z dwóch różnych serii BMC.

Podczas zawodów w formule non-drafting – naszą główną „bronią” jest najnowsze wcielenie modelu BMC timemachine 01. Czteroletnia praca inżynierów BMC nadała rowerowi znakomite właściwości aerodynamiczne. Specjalnie na potrzeby triathlonistów stworzono rozbudowany system pozycjonowania zawodnika na rowerze. Seria rowerów BMC timemachine to również wiele innych nowatorskich rozwiązań, które powstały z myślą o triathlonie i jeździe na czas. Za szybkość i precyzję zmiany biegów odpowiada elektryczny osprzęt Shimano Ultegra Di2.

W czasie zawodów z draftingiem – zawodnicy GVT BMC Triathlon Team będą ścigać się na modelach BMC teammachine SLR01 DISC. To sprawdzony w bojach wyścigowy sprzęt najwyższej jakości, na którym na co dzień startują i odnoszą liczne triumfy kolarze BMC Racing Team, czyli jednego z czołowych zespołów UCI WorldTour. Właśnie na tej konstrukcji belgijski kolarz Greg Van Avermaet wywalczył podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro złoty medal w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego. W naszych rowerach znajduje się elektryczny osprzęt Shimano Ultegra Di2.

Więcej informacji nt. rowerów BMC można znaleźć na stronie internetowej oficjalnego dystrybutora marki w Polsce.