11 listopada zawodnicy GVT BMC Triathlon Team wzięli udział w warszawskim 30. Biegu Niepodległości. Na dystansie 10 kilometrów wcielili się w rolę pacemaker’ów dla pracowników partnera drużyny Citi Runners.

Citi jest wiodącym przykładem organizacji, która docenia rolę wartości i etyki w biznesie.  Od lat angażuje swoich pracowników w działania promujące różnorodność, otwarcie na innych i integrujące wokół wspólnych celów. Świetną ilustracją jest największy w Polsce program wolontariatu pracowniczego, mentoring biznesowy kobiet (co drugi manager w Citi Handlowy to kobieta) czy programy wsparcia aktywności fizycznej pod egidą „Live Well at Citi”.

Najnowszym projektem w tej ostatniej dziedzinie jest współpraca Citi z GVT BMC Triathlon Team (Gucwa Velo Trainer), w efekcie której pracowników banku uprawiających bieganie prowadził lub szkolił Zbigniew Gucwa –  trener kolarstwa i triathlonu, dyrektor sportowy i trener GVT BMC Triathlon Team. W proces przekazywania sportowych doświadczeń zaangażowana była cała drużyna w tym również zawodnicy oraz lekarz ekipy – prof. Artur Pupka

Wcześniej uczestnicy programu Live Well at Citi wzięli udział w: Oshee Run 10 km przy Orlen Warsaw Marathon, sztafetach triathlonowych podczas Enea 5150 Warsaw i Enea Ironman 70.3 Gdynia. Ostatnią imprezą w tym sezonie był 30. Bieg Niepodległości w Warszawie, gdzie na starcie pojawiło się ponad 100 zawodników Citi Runners – świętując jednocześnie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę!

„Projekt Live Well at Citi to świetny dowód na to, że drużyny sportowe mogą dać znacznie więcej dla swoich partnerów niż tylko cele związane z czystym marketingiem lub ekspozycją marki. Cieszę się, że dzięki naszym planom treningowym i przygotowaniu do czterech, ważnych eventów sportowych – mogliśmy zaszczepić sportowego ducha u bankowców”, powiedział Zbigniew Gucwa, dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team.

„Przyznam, że dla nas to z pewnością cenne doświadczenie. Z reguły na zawodach musimy koncentrować się na sobie i walczyć o jak najlepszy wynik. Podczas Oshee Run 10 km w kwietniu i ostatnio w Biegu Niepodległości pełniliśmy rolę pacemaker’ów dla uczestników projektu Live Well at Citi. Prowadziliśmy przed biegiem rozgrzewkę, a w trakcie zawodów udzielaliśmy cennych wskazówek i tłumaczyliśmy jak rozłożyć siły. Dla sporej ilości naszych podopiecznych były to pierwsze w życiu zawody sportowe. Emocje jakie udzielają się w trakcie takiej rywalizacji są niesamowite i cieszę się, że w ten sposób możemy odwdzięczyć się za wsparcie Citi, które otrzymaliśmy w tym sezonie”, dodał zawodnik GVT BMC Triathlon TeamRobert Wilkowiecki.

Zobacz jak drużyna Live Well at Citi walczyła w sezonie 2018: