W minioną sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy, ścigali się o medale w Rumi. Z kolei w niedzielę zainaugurowano tegoroczną odsłonę cyklu Garmin Iron Triathlon.

 

Mistrzostwa Polski w duathlonie – Rumia

O mistrzowskich tytułach i medalach zadecydowała rywalizacja na trasie 5 kilometrowego biegu, 20,8 kilometrowego odcinka kolarskiego i ponownie 2,5 kilometrowej pętli biegowej. W barwach AZS AWF Katowice – GVT BMC wystartowała dwójka zawodników: Aleksandra Jędrzejewska oraz Tomasz Brembor.

W wyścigu Pań od samego początku na prowadzeniu utrzymywała się Marta Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk/Smaruj na Trening Team). Za jej plecami ukształtowała się grupka pościgowa w składzie: Aleksandra Jędrzejewska (AZS AWF Katowice – GVT BMC), Roksana Słupek (UKS Tri Team Rumia) oraz Małgorzata Wąsik (Waniewski Coaching). Na drugim odcinku biegowym – Łagownik sukcesywnie powiększała swoją przewagę i pewnie wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski. Srebro zawisło na szyi Roksany Słupek, a brąz do Wrocławia zabrała Aleksandra Jędrzejewska.

W wyścigu Panów arcyciekawy pojedynek o złoto stoczyli Piotr Ławicki (MKS Polkowice) oraz Kacper Stępniak (UKS Tri Team Rumia). W końcówce lepszy okazał się zawodnik z Pomorza i to on wywalczył kolejny tytuł mistrza Polski. Brązowy medal zdobył Jacek Krawczyk (UKS Tri Team Rumia). Tomasz Brembor (AZS AWF Katowice – GVT BMC) zajął szóste miejsce.

„Udział w MP w duathlonie był dosyć spontaniczną decyzją. Nigdy nie brałam udziału w tego typu zawodach i nie do końca wiedziałam, czego się mogę spodziewać. Tym bardziej, że dotychczas nie do końca odnajdywałam się na krótszych dystansach. Pierwsza połowę 5 kilometrowego biegu rozpoczęłyśmy bardzo spokojnie, jednak na 2 okrążeniu tempo znacznie wzrosło i stawka nieco się rozciągnęła. Na rower wyszłam na 3 pozycji. Chwilę później uformowała się mała grupka, gdzie wraz z Roksaną Słupek oraz Gosią Wąsik jechałyśmy razem przez całe 20 km. Ostatni bieg był decydujący, a walka o brąz i srebro rozegrała się w tym samym składzie. Ostatecznie do mety dotarłam jako trzecia. Jestem pozytywnie zaskoczona i bardzo się cieszę, że powrót do ścigania daje mi tyle dobrej energii i radości. Mimo przygotowań do dłuższych dystansów udało się złapać trochę szybkości i włączyć do medalowej rywalizacji na sprincie”, powiedziała Aleksandra Jędrzejewska z GVT BMC Triathlon Team.

Pełne wyniki tutaj

Garmin Iron Triathlon – Płock

W Płocku po raz siódmy rozpoczął się cykl Garmin Iron Triathlon. Na dystansie 1/2 Ironmana wystartował Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team). Zawodnik z Wrocławia zajął trzecie miejsce, a najlepszy okazał się Marcin Ławicki (MKS Polkowice). Na drugim stopniu podium pojawił się Sergiusz Sobczyk (Trinergy Team)

Pełne wyniki tutaj