Cztery medale Mistrzostw Polski wywożą z Rawy Mazowieckiej zawodnicy i zawodniczki GVT BMC 3SOFT! Pierwszy krajowy czempionat w tym sezonie, został rozegrany na dystansie sprinterskim.

Sobota:

Przy upalnych okolicznościach przyrody najlepsze zawodniczki i zawodnicy w Polsce walczyli o medale w Rawie Mazowieckiej. Do pokonania było 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W wyścigu elity mężczyzn Tomasz Brembor uplasował się tuż za podium w rywalizacji elity mężczyzn, a Sebastian Słomiński zajął piętnaste miejsce. Nasz najmłodszy zawodnik w klasyfikacji do 23 lat był siódmy.

W rywalizacji elity Pań Ola Jędrzejewska była ósma, a podopieczna Akademii GVT – Paulina Bohater wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w klasyfikacji do 23 lat. W wyścigu juniorów zawodnicy Akademii GVT, czyli Joanna Baj, Michał Matusewicz i Kuba Młyńczak zajęli odpowiednio: szóste, ósme i szesnaste miejsce.

Niedziela:

W jeszcze większym żarze rozegrano Mistrzostwa Polski age-group, gdzie w rywalizacji Pań Julita Sikora została Mistrzynią Polski w K45, a Aleksandra Grochowska zdobyła srebrny medal w K25. W rywalizacji Panów kategorii M35 – Marcin Tomczak wywalczył srebro!

Jeszcze przed startem wyścigu amatorów do rywalizacji sztafet mix przystąpiła elita i młodzieżowcy. Wybuchowa mieszanka GVT BMC 3SOFT i Akademii GVT w debiucie w tych zawodach otarła się o brązowy medal i zajęła znakomite czwarte miejsce. Wystąpiliśmy w składzie: Paulina Bohater – U-23, Sebastian Słomiński U-23, Ola Jędrzejewska – Elita, Michał Matusewicz – Junior