Triathlon Szczecin zainaugurował drugą część sezonu zawodników GVT BMC Triathlon Team. Podczas Pucharu Europy w estońskim Tartu – wystartowała Paulina Klimas.

Spektakularne ściganie w sercu Szczecina

W czwartej edycji Triathlonu Szczecin – zaliczanego do cyklu Tri Tour, wystartowała piątka zawodników GVT BMC Triathlon Team. Zwody tradycyjnie rozgrywane były na Wałach Chrobrego, łącznie z pływaniem w Odrze. Na dystansie 1/8 Ironman pewne zwycięstwa odnieśli Hanna i Mateusz Kaźmierczak (GVT BMC Triathlon Team). Na podium wyścigu Panów i Pań, pojawili się jeszcze: Bartosz Smęda (KS IronMan CS Polska), Damian Wojcieszonek (Szczecin), Magdalena Wiśniewska (Kuźnia Triathlonu) oraz Klaudia Weiss (KS IronMan CS Polska).

Na dystansie 1/4 IM Paulina Kotfica (GVT BMC Triathlon Team) nie miała sobie równych w wyścigu Pań. Drugie miejsce zajęła Uszula Kafarska (FTI Racing Team), a trzecia była Anna Kszak-Krzyżanowska (Wałcz). W wyścigu Panów Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team) stoczył przepiękny pojedynek o zwycięstwo z legendą polskiego triathlonu – Markiem Jaskółką. Panowie z wody wyszli w tym samym momencie, na rowerze osiągnęli ten sam czas i o wszystkim zadecydował bieg. Lepszy był olimpijczyk z Pekinu, pokonując Macieja Chmurę o 37 sekund. Trzeci był Wojciech Grądzki (dotsport.pl PRO Triathlon Team).

Na dystansie 1/2 IM po pierwsze, duże zwycięstwo w karierze sięgnął Marek Szewczyk (GVT BMC Triathlon Team). Zawodnik z Trzebnicy podczas próby rowerowej starał się niwelować swoje straty po pływaniu i na bieg wyruszył jako drugi. Prowadził Norbert Giecewicz (Tricarbon.pl) z przewagą 5 minut i 49 sekund. Szewczyk popisał się jednak fenomenalnym biegiem i dogonił swojego rywala, wygrywając zawody. Na najniższym stopniu podium pojawił się Łukasz Malaczewski (GVT).

Video:

Rywalizacja w Europie

Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team) w minioną niedzielę wystartowała wraz z reprezentacją Polski w Pucharze Europy na dystansie sprinterskim. Jak na młodzieżową mistrzynię Polski przystało, spisała się najlepiej spośród biało-czerwonych i na mecie była jedenasta.

Tomasz Łyko ścigał się para-kolarskim Pucharze Europy w Słowacji. Zawodnik GVT BMC Triathlon Team w wyścigu ze startu wspólnego był piąty, a w wyścigu na czas siódmy.