Szóstka zawodników GVT BMC Triathlon Team owocnie rozpoczęła sezon. Na podium Duatlon Castellfollit de la Roca pojawili się: Łukasz Kalaszczyński, Hanna Kaźmierczak oraz Paulina Kotfica.

Pod koniec zgrupowania w Katalonii – szóstka zawodników GVT BMC Triathlon Team wzięła udział w zawodach kontrolnych. Duathlon Castellfollit de la Roca to jedna z najmocniej obsadzonych imprez w tej części Hiszpanii. Warto zaznaczyć, że dla lokalnych zawodników były to mistrzostwa regionu. Na starcie pojawiła się nie tylko hiszpańska czołówka Nan Oliveiras, Francesc Godoy i Arnau Turan, ale także mistrz Niemiec w cross duathlonie Jens Roth.

Najlepiej z grona GVT BMC Triathlon Team zaprezentował się Łukasz Kalaszczyński, który zajął ósme miejsce w wyścigu, ale drugie w klasyfikacji zawodników nieliczących się w mistrzostwach Katalonii. Druga w całej stawce była Hania Kaźmierczak, a czwarta Paulina Kotfica. Obie zawodniczki wskoczyły na „pudło” w kategorii zawodników spoza Katalonii.

„Nasi zawodnicy na ten wyścig mieli bardzo agresywną taktykę. Ostatnie treningi wytrzymałościowe i liczne przewyższenia mocno dały im się we znaki – dlatego też „świeży” Łukasz Kalaszczyński, który dołączył do nas przed weekendem – był naszym liderem na tych zawodach. Szczególnie Marek Szewczyk dołożył swoją cegiełkę i próbował pomóc Łukaszowi, goniąc uciekającą trójkę. Niestety większość hiszpańskich zawodników jechała bardzo pasywny wyścig, ponieważ kalkulowali miejsca w klasyfikacji mistrzostw Katalonii. Nasza szóstka po prostu chciała pojechać dobre zawody i się ścigać. Pojechaliśmy bardzo aktywnie i do zwycięstwa zabrakło niewiele. Jestem przekonany, że najwyższa forma dopiero przed nami. Jesteśmy zadowoleni z całego składu, a na szczególną pochwałę zasługuje Mateusz Kaźmierczak. Dla niego był to pierwszy start po kontuzji, a dziś na pierwszych 5 km biegu stracił niewiele do czołówki. a na drugie bieganie wyszedł jako piąty! To znak, że „Kazik” wraca. Pozostała piątka pokazała, że wykonywana praca idzie w bardzo dobrym kierunku. Cieszy nas również fakt, że Hania rozpoczęła sezon od najwyższego stopnia podium!”, powiedział Zbigniew Gucwa – dyrektor sportowy ekipy.

Pełne wyniki dostępne są pod linkiem > tutaj

 

 

Galeria z wyścigu (kliknij w zdjęcie poniżej):