Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team) zwyciężył w Blachowni na dystansie olimpijskim bez draftingu. W trakcie trwania zawodów z cyklu Elemental Tri Series odbył się również wyścig sprinterski, gdzie drugi był Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team).

Sprinterski pojedynek:

Tegoroczne wyścigi z cyklu Elemental Tri Series na dystansie sprinterskim, są jednocześnie zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Dzięki temu przyciągają one samą śmietankę najszybszych, polskich zawodników i tak też stało się w Blachowni.

Jak bardzo wyrównany był poziom tego wyścigu, pokazuje już pierwsza konkurencja, czyli pływanie. Aż ośmiu zawodników „wyszło z wody” w odstępie niecałych 10 sekund. W tym gronie znalazło się trzech zawodników GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor, Robert Wilkowiecki i Mateusz Kaźmierczak. W klasyfikacji Pań w czołówce znajdowała się Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team).

Podczas próby rowerowej ukształtowała się kilkuosobowa czołówka, która stopniowo odjeżdżała od reszty stawki. Żaden z zawodników nie zdołał jednak oderwać się od rywali i o wszystkim zadecydował bieg.

Tutaj zdecydowanie najmocniejszy był Kacper Stępniak, który na mecie o 22 sekundy pokonał Tomasza Brembora. Trzeci był Tomasz Marcinek (KS AZS-AWF Katowice TriDivision), wygrywając walkę o najniższy stopień podium o 6 sekund z Mateuszem Kaźmierczakiem. Szósty na mecie był kolejny z zawodników GVT BMC Triathlon Team – Robert Wilkowiecki.

W wyścigu Pań Paulina Klimas ostatecznie była szósta. Wygrała Aleksandra Sikora (Triathlon YMCA Kraków).

 

Olimpijka bez draftingu:

Wyścig na dystansie 1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu zapowiadał się na pasjonujący pojedynek Macieja Chmury (GVT BMC Triathlon Team) oraz Kacpra Adama (Olimpius.pl). Drugi z zawodników po etapie rowerowym miał kilka sekund przewagi nad Maciejem Chmurą, który popisał się bardzo dobrym biegiem. Dzięki temu z przewagą 2 minut i 4 sekund sięgnął po pewne zwycięstwo. Trzeci na mecie był Andrzej Szczużewski (Gmina Strzelce Opolskie)