Emil Wydarty dołączył do GVT BMC Triathlon Team. Autor bloga elkapitano.pl, triathlonista amator i przede wszystkim pasjonat triathlonu w drużynie będzie pełnił funkcję menadżera.

„Bardzo cieszymy się, że Emil dołącza do nas jako nowy menadżer. Dla mnie osobiście to spore ułatwienie, ponieważ będę mógł jeszcze bardziej skupić się na byciu trenerem. Emil dba o naszą logistykę, organizację i kontakty z partnerami. Efekty pracy Emila już widać – zawodnicy, którzy przebywają na zgrupowaniu w Portugalii są bardzo zadowoleni. Nie muszą martwić się o organizację i codzienną logistykę, a dzięki temu mogą spokojnie skupić się na treningach. Z Emilem miałem przyjemność już kilka razy współpracować i cieszę się, że udało się go nakłonić do wejścia w drużynę. To bardzo profesjonalna osoba, która z pewnością pomoże nam w obecnym sezonie i zaopiekuje się naszymi zawodnikami”, powiedział trener GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa.

„Jestem bardzo zadowolony z faktu dołączenia do drużyny GVT BMC Triathlon Team. Co prawda pierwszą propozycję Zbyszka odrzuciłem, jednak jak mówi stare oficerskie przysłowie „zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia”. Wierzę, że wkład jaki wniosę do funkcjonowania drużny pozwoli na podniesienie jej na jeszcze wyższy poziom. Wielu osobom może się wydawać, że mimo zmniejszonego składu GVT BMC Triathlon Team jest w odwrocie, jednak zarówno ja, jak i trener Gucwa uważamy ów krok wykonany wstecz jedynie jako wstęp do dwóch kroków jakie wykonamy naprzód”, skomentował swoją nową funkcję Emil Wydarty.

Emil Wydarty na co dzień jest oficerem wachtowym na statku wiertniczym, a w przerwach od pracy zapalonym triathlonistą. Na swoim koncie ma wiele startów spod szyldu IRONMAN czy Challenge Family, a jego wiedza na temat sprzętu lub przygotowanie do zawodów budzą podziw u każdego zawodnika. Swoje przemyślenia, opinie i testy sprzętu umieszcza na swoim blogu elkapitano.pl oraz na portalu naszosie.pl.