Garmin Iron Triathlon w Piasecznie przyniósł zawodnikom GVT BMC Triathlon Team kolejne sukcesy. Tomasz Brembor wygrał wyścig mężczyzn, a Aleksandra Jędrzejewska była druga w rywalizacji Pań!

W strugach deszczu rozegrano kolejną odsłonę tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Tym razem triathloniści rywalizowali w Piasecznie, a zawodnicy GVT BMC Triathlon Team startowali na dystansie 1/4 IM.

Tomasz Brembor znany ze swoich świetnych umiejętności pływackich potwierdził wysoką formę i prowadzenie objął już na na samym początku. Na odcinku kolarskim tuż za jego plecami pojawił się Tomasz Szala (PROFI Team), ale zawodnik GVT BMC Triathlon Team zgubił rywala na 10,5 kilometrowej trasie biegowej.

Brembor na mecie uzyskał 2 minuty i 9 sekund nad Tomaszem Szalą, a trzeci ze stratą ponad 3 minut był Sergiusz Sobczyk (Trinergy Team).

Deszcz, deszcz i jeszcze raz deszcz. Tak można opisać warunki panujące tym razem w Piasecznie. Nie ukrywam, że bardzo się obawiałem tego startu. Po tygodniowych wakacjach i kilku jednostkach treningowych przyszły zawody…. Nie wiedziałem tak naprawdę na ile mogę sobie pozwolić. Na szczęście nie wszystko „uciekło” i mogłem pokazać się z dobrej strony  – powiedział Tomasz Brembor.

W rywalizacji Pań Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC Triathlon Team) musiała tego dnia uznać wyższość Aleksandry Rudzińskiej (PROFI Team). Na najniższym stopniu podium pojawiła się… kolejna Aleksandra! Tym razem Góralska z Labosport Team.

W kategorii wiekowej K45 – kolejny triumf zanotowała Julita Sikora (GVT BMC Triathlon Team). Artur Pupka (GVT BMC Triathlon Team) w M50 był dziesiąty!