Z ogromną satysfakcją informujemy, że GVT BMC Triathlon Team nawiązał współpracę z klubem AZS AWF Katowice. Wszyscy zawodnicy GVT BMC Triathlon Team rywalizujący w kategorii PRO, od nowego sezonu będą zrzeszeni w klubie AZS AWF Katowice. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce dzięki swoim strukturom i zapleczu, pomoże w funkcjonowaniu zawodowej drużyny.

„Przede wszystkim chciałbym bardzo podziękować klubowi LKKS Górnik Wałbrzych, który w minionym sezonie pomógł nam przy kwestiach licencyjnych. Jesteśmy dumni, że mogliśmy zdobyć dla tego klubu kilka medali Mistrzostw Polski, a szczególnie drużynowe wicemistrzostwo Polski.

Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi Nowakowi za zaproszenie do klubu AZS AWF Katowice i stworzenie naszym zawodnikom bardzo dobrych warunków. Dla naszej drużyny dobro sportowców od zawsze jest najważniejsze. Nasze dwie struktury mogą się bardzo dobrze uzupełniać. Mam nadzieję, że wniesiemy do klubu z Katowic dobrą i świeżą jakość, a my naszymi dobrymi startami odwdzięczymy się za obdarzone nas zaufanie.

W tym momencie nasz projekt ogranicza się do jednego składu, ale docelowo chcemy stworzyć również struktury młodzieżowe, czyli zaplecze dla zawodowej drużyny”, powiedział dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa.