Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team ukończyli Puchar Europy w Olsztynie. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Paulina Klimas, która w stolicy Warmii i Mazur wywalczyła 24. miejsce w wyścigu elity Pań.

Już drugi rok z rzędu – Olsztyn ugościł najlepszych triathlonistów ze Starego Kontynentu, którzy ścigali się o punkty cyklu Pucharu Europy. Zawody zostały rozegrane nad jeziorem Ukiel, a do pokonania był dystans sprinterski: 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu. Zawody odbywały się w konwencji z draftingiem, więc jazda w grupie w czasie etapu kolarskiego była dozwolona.

Dobry prognostyk

O 16:00 na pomoście startowym ustawiła się elita kobiet, a z numerem 22. po ośmiomiesięcznej przerwie od ścigania spowodowanej kontuzją barku – wystartowała Paulina Klimas.

Dwudziesty piąty czas pływania spowodował, że Paulina na odcinku kolarskim znalazła się w drugiej grupie pościgowej. Wspólnie z Martą Łagownik nadawały tempo i starały się odrobić jak najwięcej czasu do rywalek. Ostatecznie na bieg Paulina Klimas ruszyła jako 21 zawodniczka. Aktualna dyspozycja nie pozwoliła jej jednak na poprawę swojej lokaty i ukończyła pierwszy wyścig w 2019 roku na 24. miejscu. Wygrała Brytyjka Olivia Mathias.

“To był dla mnie bardzo ciężki start. Patrząc na to z drugiej strony – jeśli pomyślę, że pierwsze treningi po kontuzji wykonałam w styczniu, a intensywność na pływaniu i bieganiu wprowadziliśmy dopiero przed miesiącem – to przed startem mój wynik brałabym w ciemno. Cieszę się, że walczyłam do końca i szczerze mogę powiedzieć, że tego dnia dałam z siebie wszystko”, powiedziała Paulina Klimas (GVT BMC – AZS AWF Katowice).

Aktywna jazda Brembora

O 18:30 do jeziora Ukiel wskoczyło aż 77 zawodników elity mężczyzn. W silnie obsadzonej stawce byli reprezentanci GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor, Maciej Chmura i Robert Wilkowiecki.

Tomasz Brembor od samego początku znajdował się w ścisłej czołówce. Po dystansie 750 metrów pływania znajdował się na 6. miejscu i na odcinek kolarski ruszył w bardzo licznej pięćdziesięcio osobowej grupie. Brembor jechał bardzo aktywnie i znajdował się cały czas w pierwszej części stawki. Kilka prób ataków z pewnością zmęczyło rywali, ale zawodnik GVT BMC – AZS AWF Katowice nie zdołał odjechać od reszty peletonu. Do strefy zmian wjechał jako pierwszy, ale za jego plecami cały czas czyhali rywale.

Na odcinku biegowym zdecydowanie zabrakło mocy i siły. Ostatecznie pomimo bardzo mocnego roweru – Tomek Brembor ukończył zawody na 29. miejscu.

56. był Maciej Chmura, a 58. miejsce zajął Robert Wilkowiecki.

 

Debiut w Pucharze Europy

Miłym akcentem było też 34. miejsce w Pucharze Europy juniorów zawodnika KS GVT – Sebastiana Słomińskiego. Dla 19-latka ze Świebodzic był to pierwszy start w zawodach międzynarodowych i od razu w randze Pucharu Europy. Warto zaznaczyć, że w gronie najlepszych juniorów Starego Kontynentu – Sebastian uzyskał dwunasty czas pływania.

 

Fot: Andrzej Gucwa