Łukasz Kalaszczyński (GVT BMC Triathlon Team) zdobył 8 miejsce podczas Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Dzień wcześniej w wyścigu na dystansie sprinterskim triumfował Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team).

Enea Ironman 70.3 Gdynia powered by Herbalife to od wielu lat największa i najbardziej prestiżowa impreza triathlonowa w Polsce. Na liście startowej pojawia się nie tylko krajowa czołówka, ale także bardzo mocni zawodnicy z zagranicy. Bez wątpienia największa gwiazdą tegorocznej edycji był Boris Stein. Niemiecki zawodnik w ubiegłym sezonie ukończył Mistrzostwa Świata Ironman na Hawajach na 7 miejscu.

 

Sobotni sprint

Pierwszego dnia rywalizacji w gdyńskim triathlonie – wystartowała dwójka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Maciej Chmura i Tomasz Brembor. Zawodnik ze Śląska bardzo mocno rozpoczął wyścig i z wody wyszedł jako drugi. Dzięki dobrej strefie zmian, Brembor na rower ruszył już jako pierwszy. Chmura również „złapał” się do czołówki i rozpoczął pościg za pierwszymi zawodnikami.

Trasa kolarska sprzyjała Tomaszowi Bremborowi w celu powiększania swojej przewagi, choć zaciekle gonił go Piotr Ławicki (MKS Polkowice). Na trzecie miejsce wskoczył Maciej Chmura. Taka sytuacja utrzymała się już do samego końca i zawodnik GVT BMC Triathlon Team mógł cieszyć się z kolejnego zwycięstwa w tym sezonie.

 

Ironman 70. 3

W niedzielę rozegrano główny wyścig zawodów, czyli zmagania na dystansie połowy ironmana. Jako pierwszy z wody wyszedł jeden z najmłodszych w całej stawce – Robert Wilkowiecki (GVT BMC Triathlon Team). Czwarty znalazł się Mateusz Kaźmierczak (GVT BMC Triathlon Team), siódmy Marek Jaskółka (GVT BMC Triathlon Team).

Trasa rowerowa wprowadziła sporo zmian. Na prowadzenie wyszedł Szwajcar Manuel Kueng, a tuż za nim pojawili się zawodnicy z Niemiec: Boris Stein oraz Markus Liebelt. Mateusz Kaźmierczak do 65 kilometra utrzymywał się na trzecim miejscu, ale w strefie zmian zameldował się na czwartej pozycji. Do czołówki zbliżał się Łukasz Kalaszczyński (GVT BMC Triathlon Team).

Na trasie biegowej Boris Stein rozpoczął pewną drogę do zwycięstwa. Doświadczony zawodnik utrzymywał stałe, wysokie tempo, choć za jego plecami niesamowicie biegł Christopher Hettich. Niestety znajdujący się w czołówce Mateusz Kaźmierczak doznał problemów żołądkowych, które wymusiły na nim kilkukrotny postój w toalecie.

Ostatecznie Stein wygrał ze świetnym czasem 03:52:04, pokonując o 45 sekund Christophera Hetticha, a trzeci był Markus Liebelt. Najlepszym z Polaków został Łukasz Kalaszczyński, który do mety dotarł na ósmej pozycji z czasem 03:57:09. Dziesiąte miejsce wywalczył Robert Wilkowiecki uzyskując życiówkę: 04:00:59.

Miejsca pozostałych zawodników GVT BMC Triathlon Team:
14. miejsce Mateusz Kaźmierczak
18. miejsce Marek Jaskółka
28. miejsce Mateusz Petelski

 

Wypowiedzi:

Tomasz Brembor

Łukasz Kalaszczyński

Robert Wilkowiecki

Marek Jaskółka