W miniony weekend zawodnicy GVT BMC Triathlon Team wzięli udział w kilku startach kontrolnych. O tym jak im poszło, można przeczytać w poniższym podsumowaniu.

Warszawa

W imprezach towarzyszących Orlen Warsaw Marathon wzięła udział trójka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Hania i Mateusz Kaźmierczak oraz Tomasz Łyko. Triathlonowy duet wystartował w biegu Oshee na dystansie 10 kilometrów, a Tomek Łyko rywalizował z czołówką polskiego handbike’a w wyścigu dla kolarzy ręcznych i wózków.

Mateusz po raz kolejny zasygnalizował, że jest bliski powrotu do formy którą reprezentował przed ciężką kontuzją i w Warszawie pobiegł w czasie 33:59. Hania przed startem postanowiła przybrać agresywną taktykę i pokusić się o nowy rekord życiowy. Pomimo olbrzymiej determinacji i woli walki, niestety w końcówce zabrakło trochę sił i na mecie uzyskała rezultat 38:08. Do życiówki trochę zabrakło, ale Hania już zapowiedziała, że na następnym starcie będzie lepiej! Tomek Łyko na 21 kilometrowej trasie uzyskał bardzo dobre szóste miejsce i poprawił swój wynik z ubiegłego roku o dwie minuty! Zawody wygrał mistrz świata i mistrz olimpijski – Rafał Wilk.

Mietków

W Mietkowie koło Wrocławia odbył się Półmaraton Mietkowski organizowany przez Platformę Sportów Wytrzymałościowych. Na starcie pojawił się zawodnik GVT BMC Triathlon TeamRobert Wilkowiecki, który przez większość dystansu utrzymywał się w prowadzącej trójce. Ostatecznie dystans 21 kilometrów pokonał w czasie 01:15:08, co dało mu drugie miejsce w całym biegu!

 

Duatlon Przywidz

Na Kaszubach wystąpił kolejny z reprezentantów GVT BMC Triathlon TeamMateusz Petelski. W duathlonie na dystansie 9 km biegu 30 km roweru i 2 km biegu chciał pokusić się o czołowe miejsce w swoim debiucie w barwach nowej drużyny, ale niestety problemy techniczne pokrzyżowały mu plany. Ostatecznie zajął 9. miejsce w całej stawce.

 

Wrocław

Przed tygodniem – jeden z trójki wojskowych w składzie GVT BMC Triathlon TeamMarek Szewczyk, wziął udział w crossowym Biegu Sapera na dystansie 5 kilometrów. Ze świetnym wynikiem 14 minut i 46 sekund okazał się najlepszy!