City Handlowy został partnerem GVT BMC Triathlon Team. Trenerzy oraz zawodnicy zostaną włączeni do projektu Live Well at City, który ma na celu wsparcie aktywności fizycznej pracowników banku.

Citi jest wiodącym przykładem organizacji, która docenia rolę wartości i etyki w biznesie.  Od lat angażuje swoich pracowników w działania promujące różnorodność, otwarcie na innych i integrujące wokół wspólnych celów –  świetną ilustracją jest największy w Polsce program wolontariatu pracowniczego, mentoring biznesowy kobiet (co drugi manager w Citi Handlowy to kobieta) czy programy wsparcia aktywności fizycznej pod egidą „Live Well at Citi”.

Najnowszym projektem w tej ostatniej dziedzinie jest współpraca Citi Handlowy z GVT BMC Triathlon Team (Gucwa Velo Trainer), w efekcie której pracowników banku uprawiających bieganie będzie prowadził lub szkolił Zbigniew Gucwa – profesjonalny trener kolarstwa i triathlonu, dyrektor sportowy i trener GVT BMC Triathlon Team.

Live Well at Citi to globalna inicjatywa wspierająca „kulturę zdrowia” wśród pracowników Citi na całym świecie. Od lat do realizowanych akcji zapraszani są nie tylko pracownicy, ale również klienci i partnerzy. W 2017 roku logo Live Well at Citi pojawiło się na turniejach tenisa ziemnego czy charytatywnym Biegu Firmowym. Właśnie biegi są najbardziej popularną wśród pracowników Citi formą aktywności.

W planach na ten rok mamy kolejne wyzwania. Po raz trzeci drużyna Citi Handlowy wspólnie z zespołem Klienta wystartuje w Orlen Warsaw Marathon. Tym razem dla chętnych pracowników przygotowaliśmy specjalny program treningów pod okiem ekspertów. W tej roli wesprze nas Zbigniew Gucwa, trener personalny i założyciel projektu GVT oraz profesor Artur Pupka – lekarz GVT BMC Triathlon Team i Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu –  Piotr Kosno, Dyrektor Zarządzający Dep. Klientów Strategicznych, Citi Handlowy.

Profesjonalny mentoring sportowy to jeden z elementów projektu 2018 Citi Charity Challenge w ramach Live Well at Citi, który łączy aktywność fizyczną z charytatywnym celem. Kilometry przebiegnięte przez uczestników projektu w finałowym biegu zostaną przeliczone na kwotę, która zostanie przekazana na rzecz wybranej organizacji.

W ramach współpracy z GVT BMC Triathlon Team – Citi Handlowy obejmie swoim patronatem najlepszą drużynę triathlonową w naszym kraju i jednocześnie pomoże w przygotowaniach do sezonu para-kolarza, Tomasza Łyko.