Paulina Klimas (GVT BMC Triathlon Team) znów wywalczyła dwa medale mistrzostw Polski w triathlonie. Tym razem na dystansie olimpijskim podczas wyścigu w Chodzieży.

Mistrzostwa Polski

Najlepsi specjaliści w Polsce od dystansu olimpijskiego z draftingiem, ścigali się podczas tegorocznych mistrzostw kraju w Chodzieży. Na starcie pojawiła się łącznie szóstka zawodników i zawodniczek GVT BMC Triathlon Team. W wyścigu Pań wystartowały: Paulina Klimas i Hanna Kaźmierczak, a w rywalizacji Panów walczyli: Tomasz Brembor, Robert Wilkowiecki, Mateusz Kaźmierczak i Marek Jaskółka.

W wyścigu Pań Paulina Klimas wywalczyła drugi w tym sezonie srebrny medal mistrzostw Polski elity, przegrywając jedynie z olimpijką z Rio – Agnieszką Jerzyk (Real 65-Sto Leszno). Brązowy medal zawisł na szyi Marty Łagownik (UKS Dwójka Morena Gdańsk), a tuż za podium znalazła się Hanna Kaźmierczak. Paulina Klimas podobnie jak w czerwcu podczas mistrzostw Polski na dystansie sprinterskim, zdobyła złoty medal w kategorii młodzieżowej!

W wyścigu Panów końcowy triumf zanotował Kacper Stępniak (UKS Tri Team Rumia). Srebrny medal zdobył Miłosz Sowiński (AZS AWF Wrocław), a trzeci był Michał Oliwa (Real 64-Sto Leszno). Tuż za podium byli zawodnicy GVT BMC Triathlon Team – Tomasz Brembor i Mateusz Kaźmierczak. Marek Jaskółka ukończył zawody jako siódmy, a Robert Wilkowiecki dziesiąty.

 

Challenge Finland

W fińskim Turku Paulina Kotfica ścigała się w wyścigu na dystansie średnim w międzynarodowej obsadzie. Zawodniczka GVT BMC Triathlon Team wywalczyła bardzo dobre piąte miejsce. Wygrała Finka Kaisa Sali, a podium uzupełniły Yvonne Van Vlerken (Holandia) oraz Annie Thoren (Szwecja)