Robert Wilkowiecki (GVT BMC Triathlon Team) został nowym mistrzem Polski elity na dystansie 1/2 IM. Srebrny medal wywalczył kolejny z podopiecznych trenera Zbigniewa Gucwy – Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team). Podium uzupełnił Tomasz Marcinek (AZS AWF Katowice). Mistrzem Polski na dystansie age-group wygrał Michał Rajca (GVT BMC Triathlon Team).

1900 metrów pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21 kilometrów biegu. Wszystko w 36 stopniowym upale w Poznaniu, który tego dnia był bezlitosny dla wszystkich zawodników.

Już po etapie pływackim na czele znajdował się duet GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor i Robert Wilkowiecki. Zawodnicy mieli blisko minutę przewagi nad Sebastianem Najmowiczem (Najmowicz Triathlon Team).

Po rozpoczęciu etapu kolarskiego bardzo mocne tempo narzucił Tomek Brembor. Zawodnik z Chorzowa szybko „zerwał” Roberta Wilkowieckiego i stopniowo powiększał swoją przewagę. Za nimi kręcili: Tomasz Marcinek i Kacper Adam (Olimpius PL), którzy na półmetku odcinka kolarskiego mieli około 3 minuty straty do prowadzącego Tomka Brembora.

W T2 Tomek Brembor miał 1 minutę i 47 sekund przewagi nad Robertem Wilkowieckim i 3 minuty i 14 sekund nad Tomkiem Marcinkiem. Na początku biegania obrońca tytułu utrzymywał swoją przewagę, ale po kilku kilometrach Robert Wilkowiecki stopniowo zbliżał się do swojego teamowego kolegi.

Na 5 kilometrów przed metą Wilkowiecki dogonił Brembora i rozpoczął samotny bieg w kierunku linii mety. Zawodnik GVT BMC Triathlon Team pokonał swojego partnera z drużyny o 1 minutę i 38 sekund. Brązowy medal Mistrzostw Polski zawisł na szyi Tomasza Marcinka. Tuż za podium znalazł się Łukasz Kalaszczyński (KM Sport Pro Team), a piąty był kolejny z zawodników GVT BMC Triathlon Team – Maciej Chmura.

Świetnie spisał się również Michał Rajca (GVT BMC Triathlon Team), który wygrał Mistrzostwa Polski age-group. Zawodnik z Wrocławia okazał się najszybszy zarówno w rywalizacji open i w kategorii wiekowej. W wyścigu na dystansie 1/8 IM – Marcin Tomczak (GVT BMC Triathlon Team) zajął drugie miejsce open i wygrał kategorię wiekową.

„Bardzo cieszę się z mojego dzisiejszego zwycięstwa. Zdecydowanie największym wyzwaniem była dziś temperatura. Dystans połowy ironmana był prawdziwym wyzwaniem. Dokładnie dziesięć lat temu ostatni raz zostałem Mistrzem Polski w pływaniu, a dziś sięgnąłem po swój życiowy sukces w triathlonie. Wyścig był bardzo ciężki i tym samym bardzo sprawiedliwy, więc zwycięstwo smakuje podwójnie. Bardzo się cieszę, że złoto i srebrno zostaje w drużynie i że stanę na podium z moim przyjacielem Tomkiem Bremborem”, powiedział na mecie Robert Wilkowiecki.

Zawodnicy GVT BMC Triathlon Team ścigali się dziś na rowerach BMC Timemachine 01.

Fot: Szymon Gruchalski