Tomasz Brembor (GVT BMC 3SOFT – AZS AWF Katowice) po roku przerwy wraca na podium Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim. W ubiegłą niedzielę podczas zawodów w BIałymstoku zdobył brązowy medal.

1500 metrów pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu – taką trasę mieli do pokonania najlepsi zawodnicy i zawodniczki, którzy w upalnym Białymstoku walczyli o medale Mistrzostw Polski na dystansie olimpijskim.

W wyścigu elity mężczyzn Tomasz Brembor po ubiegłorocznym niepowodzeniu (również w Białymstoku) tym razem zrealizował cel i powalczył o medal. Od początku rywalizacji znajdował się w czołówce i jako pierwszy ruszył na bieganie. Niestety mocniejszymi biegaczami okazali się Michał Oliwa i Kacper Stępniak i zawodnik GVT BMC 3SOFT uplasował się na trzecim miejscu.

W wyścigu elity Pań na dystansie olimpijskim wyjątkowo wystartowała specjalizująca się w dystansie połowy Ironman’a – Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC 3SOFT), która zajęła ósme miejsce. Dziesiąta była podopieczna Akademii GVT – Paulina Bohater. Młoda zawodniczka tym samym uplasowała się na czwartej pozycji w klasyfikacji młodzieżowej.

Świetnie spisał się również Marcin Tomczak (GVT BMC 3SOFT), który w wyścigu age-group zdobył srebrny medal w kategorii M35.

Kolejnym startem dla zawodników GVT BMC 3SOFT będzie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.