Tomasz Brembor (GVT BMC Triathlon Team – AZS AWF Katowice) został Mistrzem Polski na dystansie średnim! Srebrny medal wywalczył Maciej Chmura (GVT BMC Triathlon Team – AZS AWF Katowice), a brąz zawisł na szyi Marcina Ławickiego (MKS Polkowice – CCC Sprandi).

Tegoroczne Mistrzostwa Polski na dystansie średnim zostały rozegrane w ramach Enea Ironman 70.3 Gdynia. Na starcie pojawiła się ścisła krajowa czołówka, zarówno w wyścigu Pań jak i Panów.

W klasyfikacji generalnej Enea Ironman 70.3 Gdynia od początku do końca karty rozdawali zawodnicy zza granicy. W wyścigu Pań po za konkurencją tego dnia była Daniela Ryf, która ustanowiła nowy rekord świata Ironman 70.3 – wbiegając na metę w Gdyni z czasem 3:57:54.

Wyścigu nie ukończyła niestety Aleksandra Jędrzejewska (GVT BMC Triathlon Team – AZS AWF Katowice), która od kilku dni zmagała się z kontuzją stopy. Mistrzowskiego tytułu z 2017 roku nie obroniła Joanna Sołtysiak (KM Sport PRO Team), która tym razem musiała uznać wyższość Ewy Komander (ZAKSA). Brąz zawisł na szyi Ewy Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa).

W wyścigu Panów nowy rekord trasy Enea Ironman 70.3 Gdynia ustanowił Timothy Odonnell (3:47:40), a walka o medale Mistrzostw Polski rozegrała się pod koniec pierwszej dziesiątki klasyfikacji open. Wygrał ją ósmy w Enea Ironman 70.3 Gdynia – Tomasz Brembor. Zawodnik GVT BMC Triathlon Team w ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski na dystansie średnim był trzeci, ale tym razem okazał się najlepszy. Srebrny medal wywalczył kolejny z zawodników GVT BMC Triathlon Team – Maciej Chmura. Na najniższym stopniu podium zameldował się Marcin Ławicki (MKS Polkowice – CCC Sprandi). Siódmy w Mistrzostwach Polski był Robert Wilkowiecki (GVT BMC Triathlon Team – AZS AWF Katowice).

Bardzo dobrze zaprezentowała się również Julita Sikora (GVT BMC Triathlon Team), która w kategorii K45 wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski age-group.